top of page
Zoeken
  • Foto van schrijverCaroline Reineke

Leugen met gevolgen

Een leugen om haar hachje te redden leidde tot de onthoofding van de Franse leraar. Wat blijkt? Een leerlinge loog tegen haar vader over haar afwezigheid op school, zodat ze niet hoefde te vertellen dat ze geschorst was vanwege haar slechte gedrag. Ze vertelde haar vader dat de leraar de controversiƫle cartoons van Mohammed zou tonen en dat wie die niet wilde zien, de klas mocht verlaten.

Het rimpeleffect van een leugen kan groot zijn, overduidelijk in dit geval. En de reactie erop en erin meegaan evenzeer, zoals bij deze vader: het heeft tot een onthoofding geleid. Een wijze les voor ons allemaal. Ga terug naar de bron: wie zegt het? En sta stil bij wat iemand zegt. Stel vragen, misschien ook wat fact-checking, voordat je iemand anders letterlijk of figuurlijk onthoofdt.

Geplaatste brief in het Parool op 11 maart




4 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

Seksueel grensoverschrijdend gedraf, hoe ga je dat tegen op de werkvloer? Verscherpte gedragscodes werken niet. De dreiging van negatieve publiciteit wel, aldus Willem Verschoor in zijn ingezonden art

17 jaar

bottom of page